Békéscsabai SZC Nemes Tihamér Technikum és Kollégium

A cikk több, mint 90 napja módosult, kérjük erre figyeljen!
Lezajlott a végső megmérettetés! A zsűri döntése értelmében a Kódolj határok nélkül! - nyílt forráskódú középiskolai versenysorozatban dobogós lett iskolánk csapata.

Cikk megjelenés: 2022-02-25 00:00:00 Utolsó frissítés: 2022-02-24 17:42:28

A Belügyminisztérium és a NISZ Zrt. nyílt forráskódú programozó versenyén középiskolai kategóriában, iskolánk 3 fős csapata is elindult a 2021/22-es tanévben.

A három fordulós verseny felépítése az alábbiak szerint alakult az első félév során:

  • Az első internetes fordulóban főként elméleti tudást mértek a szervezők virtualizáció, operációs rendszer, IT biztonság LibreOffice, Média, Web böngészők és egyéb nyílt forráskódú alkalmazások területén.
  • második internetes fordulóban adatbázisok, programozási alapismeretek, forráskód elemzés  témakörben adtak számot tudásukról a diákok.
  • Az országos döntőben a csapatoknak nyílt forráskódú szoftverek segítségével 24 óra alatt kellett elkészíteniük, lefejleszteniük egy valós igényre irányuló feladatot a közigazgatás területén.

 

A verseny folyamán csak és kizárólag nyílt forráskódú témával kapcsolatos elméleti és gyakorlati feladatok voltak, melyeket nyílt forráskódú szoftverekkel ellátott számítógépek segítségével kellett megoldani. Az első két fordulóban tesztek segítségével mérték fel a nevező csapatok tudását. A gyorsaság is számított! A döntőbe az első két forduló összesített pontszámai alapján legjobb 10 csapat került be, melybe iskolánk csapata is kiválasztásra került.

A januári döntőben a csapatoknak 24 óra alatt kellett elkészíteniük egy komplex feladatot, mely sikeres megoldásához kreativítás és csapatmunka  is kellett.

A csapat tagjai Kincses István Viktor (12.B), Mucha István (12.B), Paróczai Olivér (12.B) [Felkészítő oktató: Tusjak Brigitta

A NemesGSZ csapat által fejlesztett weboldal koncepcionális terve a fejlesztők szerint:

A vírushelyzet okozta megváltozott életünkben célunk volt egy olyan online tér, ahol az emberek kikapcsolódásként különböző játékot játszva együtt tudnak szórakozni, vagyis egy online közösségi társasjátékot megteremtő portál létrehozása.

 

A weboldal a mai kor követelményeinek megfelelően reszponzív és platformfüggetlen, vagyis úgy készült el, hogy minden böngészőben és különböző operációsrendszereken is egyformán jelenjen meg. Az oldal saját keretrendszert használ, ami - a versenyzőink szerint - official keretrendszerekhez képest jóval gyorsabb és megbízhatóbb működést garantál. Az oldal saját PHP kódolást használt.

 

A zsűri döntése értelmében csapatunk országos III. helyezést ért el

 

 

Nyereményük egy Nyílt forráskódú tudásgyarapodást elősegítő tanfolyam 150.000 Ft értékben, ahol eddigi tudásukat gyarapíthatják a továbbiakban.

 



Tartalom kulcsszavak